- The history of rugby through its competitions
Skip Navigation Links
Home
National TeamsExpand National Teams
Tier 1 nations clubsExpand Tier 1 nations clubs
Other nations clubsExpand Other nations clubs
SevensExpand Sevens
Tours
Winners
Annual Reports
Fixtures
Results
Teams
Head to Head
Live
Last updates
Links
The Project
France - National championship Season: Competition overview
Skip Navigation Links
Top 14
Pro D2
Federale 1
Federale 2

Federale 2 2019/20

Overview
Last results
First phase
19/10/2019Auch - L'Isle Jourdain26-10
19/10/2019CO Berre XV - Millau23-15
19/10/2019Leucate Roquefort - Agde14-13
20/10/2019Aramits ASASP - FC Lourdes38-14
20/10/2019AS Saint-Junien - SC Tulle15-34
20/10/2019AS Soustons - Surgères38-0
20/10/2019Balma ORC - Valence d'Agen9-16
20/10/2019Boucau Tarnos - Floirac21-21
20/10/2019CA Sarlat - Isle sur Vienne37-24
20/10/2019Cahors Rugby - Gaillac8-25
20/10/2019Chartres - Paris université club20-0
20/10/2019Clermont Cournon - Limoges24-64
20/10/2019Coarraze-Nay - Entente Astarac Bigorre25-6
20/10/2019Courbevoie - Saint Denis13-26
20/10/2019ES Catalane - Grasse17-34
20/10/2019FC Saint-Claude - US Annonay17-39
20/10/2019FC Toac Toec - Saint Sulpice La Pointe27-23
20/10/2019Grand Dôle Rugby - AntonyHome team
walk over
20/10/2019JO Pradéenne - CARF33-23
20/10/2019La Valette - Gruissan26-19
20/10/2019Le Creusot - Nuits Saint Georges25-22
20/10/2019Le Rheu - Gennevilliers20-25
20/10/2019Levezou Ségala - CA Castelsarrasin24-28
20/10/2019Lombez Samatan - Nafarroa16-0
20/10/2019Lormont - Gujan - Mestras30-9
20/10/2019Malemort - Arpajon Veinazes32-10
20/10/2019Marcq-en-Baroeul - Le Havre AC44-20
20/10/2019Meaux - Orsay3-68
20/10/2019Montélimar - Annecy22-21
20/10/2019Morlaàs - Orthez17-3
20/10/2019Périgueux - RC Vichy12-12
20/10/2019Peyrehorade - AS Saint-Médard37-24
20/10/2019Plaisir - Beauvais12-53
20/10/2019Pontarlier - Rillieux La Pape45-28
20/10/2019Pontault-Combault - Meyzieu22-22
20/10/2019RC Orléans - Sarcelles37-13
20/10/2019RO Castelnaudary - SC Rieumois9-15
20/10/2019Saint Marcellin Sport - Bièvre Saint Geoirs16-14
20/10/2019Saint Yrieix - Belves25-19
20/10/2019Saint-Girons SC - SA Hagetmau28-11
20/10/2019Saint-Paul sports - Langon12-13
20/10/2019Tournon Tain - Nantua31-20
20/10/2019Tricastin - La Seyne27-22
20/10/2019US Montmélian - Vinay33-31
20/10/2019US Ris Orangis - SAL Saint Priest13-6
20/10/2019US Salles - Stade hendayais17-6
20/10/2019Villefranche de Lauragais - Layrac39-25
20/10/2019Voiron - SC Royannais18-20
Next fixtures
First phase
27/10/2019Agde - JO Pradéenne
27/10/2019Annecy - Voiron
27/10/2019Antony - Meaux
27/10/2019Arpajon Veinazes - RC Vichy
27/10/2019AS Saint-Médard - Floirac
27/10/2019Beauvais - Le Rheu
27/10/2019Belves - AS Saint-Junien
27/10/2019Bièvre Saint Geoirs - Tournon Tain
27/10/2019CARF - CO Berre XV
27/10/2019Courbevoie - Chartres
27/10/2019Entente Astarac Bigorre - Auch
27/10/2019FC Lourdes - Saint-Girons SC
27/10/2019FC Saint-Claude - Montélimar
27/10/2019Gaillac - Levezou Ségala
27/10/2019Gennevilliers - Marcq-en-Baroeul
27/10/2019Gruissan - ES Catalane
27/10/2019Gujan - Mestras - US Salles
27/10/2019Isle sur Vienne - Clermont Cournon
27/10/2019La Seyne - Grasse
27/10/2019Langon - Boucau Tarnos
27/10/2019Layrac - Balma ORC
27/10/2019Limoges - Saint Yrieix
27/10/2019L'Isle Jourdain - Aramits ASASP
27/10/2019Malemort - CA Sarlat
27/10/2019Meyzieu - Le Creusot
27/10/2019Millau - La Valette
27/10/2019Morlaàs - Lombez Samatan
27/10/2019Nafarroa - Coarraze-Nay
27/10/2019Nantua - US Montmélian
27/10/2019Nuits Saint Georges - Grand Dôle Rugby
27/10/2019Orthez - SA Hagetmau
27/10/2019Paris université club - RC Orléans
27/10/2019Peyrehorade - AS Soustons
27/10/2019Pontarlier - US Ris Orangis
27/10/2019Rillieux La Pape - Orsay
27/10/2019RO Castelnaudary - FC Toac Toec
27/10/2019Saint Denis - Le Havre AC
27/10/2019Saint Sulpice La Pointe - Villefranche de Lauragais
27/10/2019SAL Saint Priest - Pontault-Combault
27/10/2019Sarcelles - Plaisir
27/10/2019SC Rieumois - CA Castelsarrasin
27/10/2019SC Royannais - Saint Marcellin Sport
27/10/2019SC Tulle - Périgueux
27/10/2019Stade hendayais - Saint-Paul sports
27/10/2019Surgères - Lormont
27/10/2019Tricastin - Leucate Roquefort
27/10/2019US Annonay - Vinay
27/10/2019Valence d'Agen - Cahors Rugby

Teams variations

Fixtures
27/10/2019 - First phase
Agde - JO Pradéenne
Annecy - Voiron
Antony - Meaux
Arpajon Veinazes - RC Vichy
AS Saint-Médard - Floirac
Beauvais - Le Rheu
Belves - AS Saint-Junien
Bièvre Saint Geoirs - Tournon Tain
CARF - CO Berre XV
Courbevoie - Chartres
Entente Astarac Bigorre - Auch
FC Lourdes - Saint-Girons SC
FC Saint-Claude - Montélimar
Gaillac - Levezou Ségala
Gennevilliers - Marcq-en-Baroeul
Gruissan - ES Catalane
Gujan - Mestras - US Salles
Isle sur Vienne - Clermont Cournon
La Seyne - Grasse
Langon - Boucau Tarnos
Layrac - Balma ORC
Limoges - Saint Yrieix
L'Isle Jourdain - Aramits ASASP
Malemort - CA Sarlat
Meyzieu - Le Creusot
Millau - La Valette
Morlaàs - Lombez Samatan
Nafarroa - Coarraze-Nay
Nantua - US Montmélian
Nuits Saint Georges - Grand Dôle Rugby
Orthez - SA Hagetmau
Paris université club - RC Orléans
Peyrehorade - AS Soustons
Pontarlier - US Ris Orangis
Rillieux La Pape - Orsay
RO Castelnaudary - FC Toac Toec
Saint Denis - Le Havre AC
Saint Sulpice La Pointe - Villefranche de Lauragais
SAL Saint Priest - Pontault-Combault
Sarcelles - Plaisir
SC Rieumois - CA Castelsarrasin
SC Royannais - Saint Marcellin Sport
SC Tulle - Périgueux
Stade hendayais - Saint-Paul sports
Surgères - Lormont
Tricastin - Leucate Roquefort
US Annonay - Vinay
Valence d'Agen - Cahors Rugby
10/11/2019 - First phase
Aramits ASASP - Entente Astarac Bigorre
AS Saint-Junien - Limoges
AS Soustons - AS Saint-Médard
Auch - Nafarroa
Balma ORC - Saint Sulpice La Pointe
Boucau Tarnos - Stade hendayais
CA Castelsarrasin - Gaillac
CA Sarlat - Arpajon Veinazes
Cahors Rugby - Layrac
Chartres - Saint Denis
Clermont Cournon - Malemort
CO Berre XV - Agde
Coarraze-Nay - Morlaàs
ES Catalane - Millau
FC Saint-Claude - Voiron
FC Toac Toec - SC Rieumois
Floirac - Langon
Grand Dôle Rugby - Meyzieu
Grasse - Gruissan
JO Pradéenne - Tricastin
La Valette - CARF
Le Creusot - SAL Saint Priest
Le Havre AC - Gennevilliers
Le Rheu - Sarcelles
Leucate Roquefort - La Seyne
Levezou Ségala - Valence d'Agen
Lombez Samatan - Orthez
Lormont - Peyrehorade
Marcq-en-Baroeul - Beauvais
Meaux - Nuits Saint Georges
Montélimar - US Annonay
Orsay - Antony
Périgueux - Belves
Plaisir - Paris université club
Pontault-Combault - Pontarlier
RC Orléans - Courbevoie
RC Vichy - SC Tulle
SA Hagetmau - FC Lourdes
Saint Marcellin Sport - Annecy
Saint Yrieix - Isle sur Vienne
Saint-Girons SC - L'Isle Jourdain
Saint-Paul sports - Gujan - Mestras
Tournon Tain - SC Royannais
US Montmélian - Bièvre Saint Geoirs
US Ris Orangis - Rillieux La Pape
US Salles - Surgères
Villefranche de Lauragais - RO Castelnaudary
Vinay - Nantua
17/11/2019 - First phase
Agde - La Valette
Annecy - Tournon Tain
Arpajon Veinazes - SC Tulle
AS Saint-Médard - Langon
AS Soustons - Lormont
Beauvais - Le Havre AC
Belves - RC Vichy
Bièvre Saint Geoirs - Vinay
CA Sarlat - Clermont Cournon
CARF - ES Catalane
Chartres - RC Orléans
Courbevoie - Plaisir
Entente Astarac Bigorre - Saint-Girons SC
FC Saint-Claude - Saint Marcellin Sport
FC Toac Toec - Villefranche de Lauragais
Gujan - Mestras - Boucau Tarnos
Isle sur Vienne - AS Saint-Junien
La Seyne - Gruissan
Layrac - Levezou Ségala
Leucate Roquefort - JO Pradéenne
Limoges - Périgueux
L'Isle Jourdain - SA Hagetmau
Lombez Samatan - Coarraze-Nay
Malemort - Saint Yrieix
Meyzieu - Meaux
Millau - Grasse
Montélimar - Voiron
Morlaàs - Auch
Nafarroa - Aramits ASASP
Nuits Saint Georges - Orsay
Orthez - FC Lourdes
Paris université club - Le Rheu
Peyrehorade - US Salles
Pontarlier - Le Creusot
Rillieux La Pape - Antony
RO Castelnaudary - Balma ORC
Saint Denis - Gennevilliers
Saint Sulpice La Pointe - Cahors Rugby
SAL Saint Priest - Grand Dôle Rugby
Sarcelles - Marcq-en-Baroeul
SC Rieumois - Gaillac
SC Royannais - US Montmélian
Stade hendayais - Floirac
Surgères - Saint-Paul sports
Tricastin - CO Berre XV
US Annonay - Nantua
US Ris Orangis - Pontault-Combault
Valence d'Agen - CA Castelsarrasin
24/11/2019 - First phase
Antony - Nuits Saint Georges
Aramits ASASP - Morlaàs
AS Saint-Junien - Malemort
Auch - Lombez Samatan
Balma ORC - FC Toac Toec
Boucau Tarnos - Surgères
CA Castelsarrasin - Layrac
Cahors Rugby - RO Castelnaudary
Clermont Cournon - Arpajon Veinazes
CO Berre XV - Leucate Roquefort
Coarraze-Nay - Orthez
ES Catalane - Agde
FC Lourdes - L'Isle Jourdain
Floirac - Gujan - Mestras
Gaillac - Valence d'Agen
Gennevilliers - Beauvais
Grand Dôle Rugby - Pontarlier
Grasse - CARF
Gruissan - Millau
JO Pradéenne - La Seyne
La Valette - Tricastin
Langon - Stade hendayais
Le Creusot - US Ris Orangis
Le Havre AC - Sarcelles
Le Rheu - Courbevoie
Levezou Ségala - Saint Sulpice La Pointe
Lormont - AS Saint-Médard
Marcq-en-Baroeul - Paris université club
Meaux - SAL Saint Priest
Nantua - Bièvre Saint Geoirs
Orsay - Meyzieu
Périgueux - Isle sur Vienne
Plaisir - Chartres
Pontault-Combault - Rillieux La Pape
RC Orléans - Saint Denis
RC Vichy - Limoges
SA Hagetmau - Entente Astarac Bigorre
Saint Marcellin Sport - Montélimar
Saint Yrieix - CA Sarlat
Saint-Girons SC - Nafarroa
Saint-Paul sports - Peyrehorade
SC Tulle - Belves
Tournon Tain - FC Saint-Claude
US Montmélian - Annecy
US Salles - AS Soustons
Villefranche de Lauragais - SC Rieumois
Vinay - SC Royannais
Voiron - US Annonay
08/12/2019 - First phase
Agde - Grasse
Annecy - Vinay
Arpajon Veinazes - Belves
AS Saint-Médard - Stade hendayais
AS Soustons - Saint-Paul sports
CA Sarlat - AS Saint-Junien
CARF - Gruissan
Chartres - Le Rheu
Clermont Cournon - Saint Yrieix
Coarraze-Nay - Auch
Courbevoie - Marcq-en-Baroeul
Entente Astarac Bigorre - FC Lourdes
FC Saint-Claude - US Montmélian
FC Toac Toec - Cahors Rugby
Gujan - Mestras - Langon
Isle sur Vienne - RC Vichy
JO Pradéenne - CO Berre XV
La Seyne - Millau
Layrac - Gaillac
Leucate Roquefort - La Valette
Limoges - SC Tulle
Lombez Samatan - Aramits ASASP
Lormont - US Salles
Malemort - Périgueux
Meyzieu - Antony
Montélimar - Tournon Tain
Morlaàs - Saint-Girons SC
Nafarroa - SA Hagetmau
Orthez - L'Isle Jourdain
Paris université club - Le Havre AC
Peyrehorade - Boucau Tarnos
Pontarlier - Meaux
Pontault-Combault - Le Creusot
RC Orléans - Plaisir
Rillieux La Pape - Nuits Saint Georges
RO Castelnaudary - Levezou Ségala
Saint Denis - Beauvais
Saint Sulpice La Pointe - CA Castelsarrasin
SAL Saint Priest - Orsay
Sarcelles - Gennevilliers
SC Rieumois - Valence d'Agen
SC Royannais - Nantua
Surgères - Floirac
Tricastin - ES Catalane
US Annonay - Bièvre Saint Geoirs
US Ris Orangis - Grand Dôle Rugby
Villefranche de Lauragais - Balma ORC
Voiron - Saint Marcellin Sport
15/12/2019 - First phase
Antony - SAL Saint Priest
Aramits ASASP - Coarraze-Nay
AS Saint-Junien - Clermont Cournon
Auch - Orthez
Balma ORC - SC Rieumois
Beauvais - Sarcelles
Belves - Limoges
Bièvre Saint Geoirs - SC Royannais
Boucau Tarnos - AS Soustons
CA Castelsarrasin - RO Castelnaudary
Cahors Rugby - Villefranche de Lauragais
CO Berre XV - La Seyne
ES Catalane - Leucate Roquefort
FC Lourdes - Nafarroa
Floirac - Peyrehorade
Gaillac - Saint Sulpice La Pointe
Gennevilliers - Paris université club
Grand Dôle Rugby - Pontault-Combault
Grasse - Tricastin
Gruissan - Agde
La Valette - JO Pradéenne
Langon - Surgères
Le Creusot - Rillieux La Pape
Le Havre AC - Courbevoie
Le Rheu - RC Orléans
Levezou Ségala - FC Toac Toec
L'Isle Jourdain - Entente Astarac Bigorre
Marcq-en-Baroeul - Chartres
Meaux - US Ris Orangis
Millau - CARF
Nantua - Annecy
Nuits Saint Georges - Meyzieu
Orsay - Pontarlier
Périgueux - CA Sarlat
Plaisir - Saint Denis
RC Vichy - Malemort
SA Hagetmau - Morlaàs
Saint Marcellin Sport - US Annonay
Saint Yrieix - Arpajon Veinazes
Saint-Girons SC - Lombez Samatan
Saint-Paul sports - Lormont
SC Tulle - Isle sur Vienne
Stade hendayais - Gujan - Mestras
Tournon Tain - Voiron
US Montmélian - Montélimar
US Salles - AS Saint-Médard
Valence d'Agen - Layrac
Vinay - FC Saint-Claude
22/12/2019 - First phase
ES Catalane - CO Berre XV
Leucate Roquefort - Grasse
Voiron - US Montmélian
12/01/2020 - First phase
Antony - Pontarlier
AS Saint-Junien - Saint Yrieix
Auch - Aramits ASASP
Beauvais - Paris université club
Belves - Isle sur Vienne
Bièvre Saint Geoirs - Annecy
Boucau Tarnos - Lormont
CA Castelsarrasin - FC Toac Toec
Cahors Rugby - Balma ORC
CARF - La Seyne
Entente Astarac Bigorre - Orthez
ES Catalane - JO Pradéenne
FC Lourdes - Morlaàs
Floirac - AS Soustons
Gaillac - RO Castelnaudary
Gennevilliers - Courbevoie
Grasse - Leucate Roquefort
Gruissan - Tricastin
Gujan - Mestras - AS Saint-Médard
La Valette - CO Berre XV
Langon - Peyrehorade
Layrac - SC Rieumois
Le Creusot - Grand Dôle Rugby
Le Havre AC - Chartres
Le Rheu - Plaisir
Levezou Ségala - Villefranche de Lauragais
Limoges - Arpajon Veinazes
L'Isle Jourdain - Nafarroa
Meaux - Pontault-Combault
Meyzieu - Rillieux La Pape
Millau - Agde
Nantua - FC Saint-Claude
Nuits Saint Georges - SAL Saint Priest
Orsay - US Ris Orangis
Périgueux - Clermont Cournon
RC Orléans - Marcq-en-Baroeul
RC Vichy - CA Sarlat
SA Hagetmau - Lombez Samatan
Saint-Girons SC - Coarraze-Nay
Saint-Paul sports - US Salles
Sarcelles - Saint Denis
SC Royannais - US Annonay
SC Tulle - Malemort
Stade hendayais - Surgères
Tournon Tain - Saint Marcellin Sport
US Montmélian - Voiron
Valence d'Agen - Saint Sulpice La Pointe
Vinay - Montélimar
19/01/2020 - First phase
Agde - CARF
Annecy - SC Royannais
Aramits ASASP - Orthez
AS Saint-Junien - Arpajon Veinazes
AS Soustons - Langon
Auch - Saint-Girons SC
Balma ORC - Levezou Ségala
CA Sarlat - SC Tulle
Cahors Rugby - SC Rieumois
Chartres - Gennevilliers
Clermont Cournon - RC Vichy
CO Berre XV - ES Catalane
Coarraze-Nay - SA Hagetmau
Courbevoie - Beauvais
FC Saint-Claude - Bièvre Saint Geoirs
FC Toac Toec - Gaillac
Grand Dôle Rugby - Rillieux La Pape
Isle sur Vienne - Limoges
JO Pradéenne - Grasse
La Valette - La Seyne
Le Creusot - Meaux
Le Rheu - Saint Denis
Leucate Roquefort - Gruissan
Lombez Samatan - FC Lourdes
Lormont - Floirac
Malemort - Belves
Montélimar - Nantua
Morlaàs - L'Isle Jourdain
Nafarroa - Entente Astarac Bigorre
Paris université club - Sarcelles
Peyrehorade - Stade hendayais
Plaisir - Marcq-en-Baroeul
Pontarlier - Nuits Saint Georges
Pontault-Combault - Orsay
RC Orléans - Le Havre AC
RO Castelnaudary - Valence d'Agen
Saint Marcellin Sport - US Montmélian
Saint Sulpice La Pointe - Layrac
Saint Yrieix - Périgueux
Saint-Paul sports - AS Saint-Médard
SAL Saint Priest - Meyzieu
Surgères - Gujan - Mestras
Tournon Tain - US Annonay
Tricastin - Millau
US Ris Orangis - Antony
US Salles - Boucau Tarnos
Villefranche de Lauragais - CA Castelsarrasin
Voiron - Vinay
26/01/2020 - First phase
Antony - Pontault-Combault
Arpajon Veinazes - Isle sur Vienne
AS Saint-Médard - Surgères
Beauvais - Chartres
Belves - CA Sarlat
Bièvre Saint Geoirs - Montélimar
Boucau Tarnos - Saint-Paul sports
CA Castelsarrasin - Balma ORC
CARF - Tricastin
Entente Astarac Bigorre - Morlaàs
ES Catalane - La Valette
FC Lourdes - Coarraze-Nay
Floirac - US Salles
Gaillac - Villefranche de Lauragais
Grasse - CO Berre XV
Gruissan - JO Pradéenne
Gujan - Mestras - Peyrehorade
La Seyne - Agde
Langon - Lormont
Layrac - RO Castelnaudary
Le Creusot - Orsay
Le Havre AC - Plaisir
Levezou Ségala - Cahors Rugby
Limoges - Malemort
L'Isle Jourdain - Lombez Samatan
Marcq-en-Baroeul - Le Rheu
Meaux - Grand Dôle Rugby
Meyzieu - Pontarlier
Millau - Leucate Roquefort
Nantua - Voiron
Nuits Saint Georges - US Ris Orangis
Orthez - Nafarroa
Périgueux - AS Saint-Junien
RC Orléans - Gennevilliers
RC Vichy - Saint Yrieix
Rillieux La Pape - SAL Saint Priest
SA Hagetmau - Auch
Saint Denis - Paris université club
Saint-Girons SC - Aramits ASASP
Sarcelles - Courbevoie
SC Rieumois - Saint Sulpice La Pointe
SC Royannais - FC Saint-Claude
SC Tulle - Clermont Cournon
Stade hendayais - AS Soustons
US Annonay - Annecy
US Montmélian - Tournon Tain
Valence d'Agen - FC Toac Toec
Vinay - Saint Marcellin Sport
08/02/2020 - First phase
Gruissan - Leucate Roquefort
16/02/2020 - First phase
Aramits ASASP - SA Hagetmau
AS Saint-Junien - RC Vichy
AS Soustons - Gujan - Mestras
Auch - FC Lourdes
Balma ORC - Gaillac
Boucau Tarnos - AS Saint-Médard
CA Sarlat - Limoges
Cahors Rugby - CA Castelsarrasin
Chartres - Sarcelles
Clermont Cournon - Belves
CO Berre XV - Gruissan
Coarraze-Nay - L'Isle Jourdain
Courbevoie - Paris université club
ES Catalane - La Seyne
FC Saint-Claude - Annecy
FC Toac Toec - Layrac
Grand Dôle Rugby - Orsay
JO Pradéenne - Millau
La Valette - Grasse
Le Creusot - Antony
Le Rheu - Le Havre AC
Leucate Roquefort - CARF
Levezou Ségala - SC Rieumois
Lombez Samatan - Entente Astarac Bigorre
Lormont - Stade hendayais
Malemort - Isle sur Vienne
Marcq-en-Baroeul - Saint Denis
Meaux - Rillieux La Pape
Montélimar - SC Royannais
Morlaàs - Nafarroa
Périgueux - Arpajon Veinazes
Peyrehorade - Surgères
Plaisir - Gennevilliers
Pontarlier - SAL Saint Priest
Pontault-Combault - Nuits Saint Georges
RC Orléans - Beauvais
RO Castelnaudary - Saint Sulpice La Pointe
Saint Marcellin Sport - Nantua
Saint Yrieix - SC Tulle
Saint-Girons SC - Orthez
Saint-Paul sports - Floirac
Tournon Tain - Vinay
Tricastin - Agde
US Montmélian - US Annonay
US Ris Orangis - Meyzieu
US Salles - Langon
Villefranche de Lauragais - Valence d'Agen
Voiron - Bièvre Saint Geoirs
23/02/2020 - First phase
Agde - Leucate Roquefort
Annecy - Montélimar
Antony - Grand Dôle Rugby
Arpajon Veinazes - Malemort
AS Saint-Médard - Peyrehorade
Beauvais - Plaisir
Belves - Saint Yrieix
Bièvre Saint Geoirs - Saint Marcellin Sport
CA Castelsarrasin - Levezou Ségala
CARF - JO Pradéenne
Entente Astarac Bigorre - Coarraze-Nay
FC Lourdes - Aramits ASASP
Floirac - Boucau Tarnos
Gaillac - Cahors Rugby
Gennevilliers - Le Rheu
Grasse - ES Catalane
Gruissan - La Valette
Gujan - Mestras - Lormont
Isle sur Vienne - CA Sarlat
La Seyne - Tricastin
Langon - Saint-Paul sports
Layrac - Villefranche de Lauragais
Le Havre AC - Marcq-en-Baroeul
Limoges - Clermont Cournon
L'Isle Jourdain - Auch
Meyzieu - Pontault-Combault
Millau - CO Berre XV
Nafarroa - Lombez Samatan
Nantua - Tournon Tain
Nuits Saint Georges - Le Creusot
Orsay - Meaux
Orthez - Morlaàs
Paris université club - Chartres
RC Vichy - Périgueux
Rillieux La Pape - Pontarlier
SA Hagetmau - Saint-Girons SC
Saint Denis - Courbevoie
Saint Sulpice La Pointe - FC Toac Toec
SAL Saint Priest - US Ris Orangis
Sarcelles - RC Orléans
SC Rieumois - RO Castelnaudary
SC Royannais - Voiron
SC Tulle - AS Saint-Junien
Stade hendayais - US Salles
Surgères - AS Soustons
US Annonay - FC Saint-Claude
Valence d'Agen - Balma ORC
Vinay - US Montmélian
01/03/2020 - First phase
Aramits ASASP - L'Isle Jourdain
AS Saint-Junien - Belves
AS Soustons - Peyrehorade
Auch - Entente Astarac Bigorre
Balma ORC - Layrac
Boucau Tarnos - Langon
CA Castelsarrasin - SC Rieumois
CA Sarlat - Malemort
Cahors Rugby - Valence d'Agen
Chartres - Courbevoie
Clermont Cournon - Isle sur Vienne
CO Berre XV - CARF
Coarraze-Nay - Nafarroa
ES Catalane - Gruissan
FC Toac Toec - RO Castelnaudary
Floirac - AS Saint-Médard
Grand Dôle Rugby - Nuits Saint Georges
Grasse - La Seyne
JO Pradéenne - Agde
La Valette - Millau
Le Creusot - Meyzieu
Le Havre AC - Saint Denis
Le Rheu - Beauvais
Leucate Roquefort - Tricastin
Levezou Ségala - Gaillac
Lombez Samatan - Morlaàs
Lormont - Surgères
Marcq-en-Baroeul - Gennevilliers
Meaux - Antony
Montélimar - FC Saint-Claude
Orsay - Rillieux La Pape
Périgueux - SC Tulle
Plaisir - Sarcelles
Pontault-Combault - SAL Saint Priest
RC Orléans - Paris université club
RC Vichy - Arpajon Veinazes
SA Hagetmau - Orthez
Saint Marcellin Sport - SC Royannais
Saint Yrieix - Limoges
Saint-Girons SC - FC Lourdes
Saint-Paul sports - Stade hendayais
Tournon Tain - Bièvre Saint Geoirs
US Montmélian - Nantua
US Ris Orangis - Pontarlier
US Salles - Gujan - Mestras
Villefranche de Lauragais - Saint Sulpice La Pointe
Vinay - US Annonay
Voiron - Annecy
15/03/2020 - First phase
Agde - CO Berre XV
Annecy - Saint Marcellin Sport
Antony - Orsay
Arpajon Veinazes - CA Sarlat
AS Saint-Médard - AS Soustons
Beauvais - Marcq-en-Baroeul
Belves - Périgueux
Bièvre Saint Geoirs - US Montmélian
CARF - La Valette
Courbevoie - RC Orléans
Entente Astarac Bigorre - Aramits ASASP
FC Lourdes - SA Hagetmau
Gaillac - CA Castelsarrasin
Gennevilliers - Le Havre AC
Gruissan - Grasse
Gujan - Mestras - Saint-Paul sports
Isle sur Vienne - Saint Yrieix
La Seyne - Leucate Roquefort
Langon - Floirac
Layrac - Cahors Rugby
Limoges - AS Saint-Junien
L'Isle Jourdain - Saint-Girons SC
Malemort - Clermont Cournon
Meyzieu - Grand Dôle Rugby
Millau - ES Catalane
Morlaàs - Coarraze-Nay
Nafarroa - Auch
Nantua - Vinay
Nuits Saint Georges - Meaux
Orthez - Lombez Samatan
Paris université club - Plaisir
Peyrehorade - Lormont
Pontarlier - Pontault-Combault
Rillieux La Pape - US Ris Orangis
RO Castelnaudary - Villefranche de Lauragais
Saint Denis - Chartres
Saint Sulpice La Pointe - Balma ORC
SAL Saint Priest - Le Creusot
Sarcelles - Le Rheu
SC Rieumois - FC Toac Toec
SC Royannais - Tournon Tain
SC Tulle - RC Vichy
Stade hendayais - Boucau Tarnos
Surgères - US Salles
Tricastin - JO Pradéenne
US Annonay - Montélimar
Valence d'Agen - Levezou Ségala
Voiron - FC Saint-Claude
22/03/2020 - First phase
Antony - Rillieux La Pape
Aramits ASASP - Nafarroa
AS Saint-Junien - Isle sur Vienne
Auch - Morlaàs
Balma ORC - RO Castelnaudary
Boucau Tarnos - Gujan - Mestras
CA Castelsarrasin - Valence d'Agen
Cahors Rugby - Saint Sulpice La Pointe
Clermont Cournon - CA Sarlat
CO Berre XV - Tricastin
Coarraze-Nay - Lombez Samatan
ES Catalane - CARF
FC Lourdes - Orthez
Floirac - Stade hendayais
Gaillac - SC Rieumois
Gennevilliers - Saint Denis
Grand Dôle Rugby - SAL Saint Priest
Grasse - Millau
Gruissan - La Seyne
JO Pradéenne - Leucate Roquefort
La Valette - Agde
Langon - AS Saint-Médard
Le Creusot - Pontarlier
Le Havre AC - Beauvais
Le Rheu - Paris université club
Levezou Ségala - Layrac
Lormont - AS Soustons
Marcq-en-Baroeul - Sarcelles
Meaux - Meyzieu
Nantua - US Annonay
Orsay - Nuits Saint Georges
Périgueux - Limoges
Plaisir - Courbevoie
Pontault-Combault - US Ris Orangis
RC Orléans - Chartres
RC Vichy - Belves
SA Hagetmau - L'Isle Jourdain
Saint Marcellin Sport - FC Saint-Claude
Saint Yrieix - Malemort
Saint-Girons SC - Entente Astarac Bigorre
Saint-Paul sports - Surgères
SC Tulle - Arpajon Veinazes
Tournon Tain - Annecy
US Montmélian - SC Royannais
US Salles - Peyrehorade
Villefranche de Lauragais - FC Toac Toec
Vinay - Bièvre Saint Geoirs
Voiron - Montélimar
29/03/2020 - First phase
Agde - ES Catalane
Annecy - US Montmélian
Arpajon Veinazes - Clermont Cournon
AS Saint-Médard - Lormont
AS Soustons - US Salles
Beauvais - Gennevilliers
Belves - SC Tulle
Bièvre Saint Geoirs - Nantua
CA Sarlat - Saint Yrieix
CARF - Grasse
Chartres - Plaisir
Courbevoie - Le Rheu
Entente Astarac Bigorre - SA Hagetmau
FC Saint-Claude - Tournon Tain
FC Toac Toec - Balma ORC
Gujan - Mestras - Floirac
Isle sur Vienne - Périgueux
La Seyne - JO Pradéenne
Layrac - CA Castelsarrasin
Leucate Roquefort - CO Berre XV
Limoges - RC Vichy
L'Isle Jourdain - FC Lourdes
Lombez Samatan - Auch
Malemort - AS Saint-Junien
Meyzieu - Orsay
Millau - Gruissan
Montélimar - Saint Marcellin Sport
Morlaàs - Aramits ASASP
Nafarroa - Saint-Girons SC
Nuits Saint Georges - Antony
Orthez - Coarraze-Nay
Paris université club - Marcq-en-Baroeul
Peyrehorade - Saint-Paul sports
Pontarlier - Grand Dôle Rugby
Rillieux La Pape - Pontault-Combault
RO Castelnaudary - Cahors Rugby
Saint Denis - RC Orléans
Saint Sulpice La Pointe - Levezou Ségala
SAL Saint Priest - Meaux
Sarcelles - Le Havre AC
SC Rieumois - Villefranche de Lauragais
SC Royannais - Vinay
Stade hendayais - Langon
Surgères - Boucau Tarnos
Tricastin - La Valette
US Annonay - Voiron
US Ris Orangis - Le Creusot
Valence d'Agen - Gaillac
19/04/2020 - First phase
Antony - Meyzieu
Aramits ASASP - Lombez Samatan
AS Saint-Junien - CA Sarlat
Auch - Coarraze-Nay
Balma ORC - Villefranche de Lauragais
Beauvais - Saint Denis
Belves - Arpajon Veinazes
Bièvre Saint Geoirs - US Annonay
Boucau Tarnos - Peyrehorade
CA Castelsarrasin - Saint Sulpice La Pointe
Cahors Rugby - FC Toac Toec
CO Berre XV - JO Pradéenne
ES Catalane - Tricastin
FC Lourdes - Entente Astarac Bigorre
Floirac - Surgères
Gaillac - Layrac
Gennevilliers - Sarcelles
Grand Dôle Rugby - US Ris Orangis
Grasse - Agde
Gruissan - CARF
La Valette - Leucate Roquefort
Langon - Gujan - Mestras
Le Creusot - Pontault-Combault
Le Havre AC - Paris université club
Le Rheu - Chartres
Levezou Ségala - RO Castelnaudary
L'Isle Jourdain - Orthez
Marcq-en-Baroeul - Courbevoie
Meaux - Pontarlier
Millau - La Seyne
Nantua - SC Royannais
Nuits Saint Georges - Rillieux La Pape
Orsay - SAL Saint Priest
Périgueux - Malemort
Plaisir - RC Orléans
RC Vichy - Isle sur Vienne
SA Hagetmau - Nafarroa
Saint Marcellin Sport - Voiron
Saint Yrieix - Clermont Cournon
Saint-Girons SC - Morlaàs
Saint-Paul sports - AS Soustons
SC Tulle - Limoges
Stade hendayais - AS Saint-Médard
Tournon Tain - Montélimar
US Montmélian - FC Saint-Claude
US Salles - Lormont
Valence d'Agen - SC Rieumois
Vinay - Annecy
26/04/2020 - First phase
Agde - Gruissan
Annecy - Nantua
Arpajon Veinazes - Saint Yrieix
AS Saint-Médard - US Salles
AS Soustons - Boucau Tarnos
CA Sarlat - Périgueux
CARF - Millau
Chartres - Marcq-en-Baroeul
Clermont Cournon - AS Saint-Junien
Coarraze-Nay - Aramits ASASP
Courbevoie - Le Havre AC
Entente Astarac Bigorre - L'Isle Jourdain
FC Saint-Claude - Vinay
FC Toac Toec - Levezou Ségala
Gujan - Mestras - Stade hendayais
Isle sur Vienne - SC Tulle
JO Pradéenne - La Valette
La Seyne - CO Berre XV
Layrac - Valence d'Agen
Leucate Roquefort - ES Catalane
Limoges - Belves
Lombez Samatan - Saint-Girons SC
Lormont - Saint-Paul sports
Malemort - RC Vichy
Meyzieu - Nuits Saint Georges
Montélimar - US Montmélian
Morlaàs - SA Hagetmau
Nafarroa - FC Lourdes
Orthez - Auch
Paris université club - Gennevilliers
Peyrehorade - Floirac
Pontarlier - Orsay
Pontault-Combault - Grand Dôle Rugby
RC Orléans - Le Rheu
Rillieux La Pape - Le Creusot
RO Castelnaudary - CA Castelsarrasin
Saint Denis - Plaisir
Saint Sulpice La Pointe - Gaillac
SAL Saint Priest - Antony
Sarcelles - Beauvais
SC Rieumois - Balma ORC
SC Royannais - Bièvre Saint Geoirs
Surgères - Langon
Tricastin - Grasse
US Annonay - Saint Marcellin Sport
US Ris Orangis - Meaux
Villefranche de Lauragais - Cahors Rugby
Voiron - Tournon Tain

First phase
Poule A
Pos.TeamPtsPldWDLFADiffTFTATBLB
1Marcq-en-Baroeul2655002267315331740Qualifying for round of 32
2Beauvais265500182909215540
3Gennevilliers175311120992113901
4Le Havre AC16530215113912161511
5Saint Denis15530211110011101101
6Chartres1453021061042111000
7Sarcelles115203101121-20141201
8Paris université club11520384102-1891001
9Courbevoie8510488130-4251302
10Plaisir8511386171-8581600
11RC Orléans75104106185-79112701Relegation
12Le Rheu5500577124-4751303
Last results
First phase
20/10/2019Chartres - Paris université club20-0
20/10/2019Courbevoie - Saint Denis13-26
20/10/2019Le Rheu - Gennevilliers20-25
20/10/2019Marcq-en-Baroeul - Le Havre AC44-20
20/10/2019Plaisir - Beauvais12-53
20/10/2019RC Orléans - Sarcelles37-13
Next fixtures
First phase
27/10/2019Beauvais - Le Rheu
27/10/2019Courbevoie - Chartres
27/10/2019Gennevilliers - Marcq-en-Baroeul
27/10/2019Paris université club - RC Orléans
27/10/2019Saint Denis - Le Havre AC
27/10/2019Sarcelles - Plaisir

BeauvaisChartresCourbevoieGennevilliersLe
Havre
AC
Le
Rheu
Marcq-en-BaroeulParis
université
club
PlaisirRC
Orléans
Saint
Denis
Sarcelles
Beauvais-26/01/202036-1329/03/202017/11/201927/10/201915/03/202012/01/202023/02/202034-2919/04/202015/12/2019
Chartres15-30-01/03/202019/01/202036-3008/12/201926/04/202020-029/03/202017/11/201910/11/201916/02/2020
Courbevoie19/01/202027/10/2019-17-2226/04/202029/03/202008/12/201916/02/202017/11/201915/03/202013-2632-27
Gennevilliers24/11/201918-2312/01/2020-15/03/202023/02/202027/10/201915/12/201920-2035-1922/03/202019/04/2020
Le
Havre
AC
22/03/202012/01/202015/12/201910/11/2019-30-2823/02/202019/04/202026/01/202042-1001/03/202024/11/2019
Le
Rheu
01/03/202019/04/202024/11/201920-2516/02/2020-6-3422/03/202012/01/202015/12/201919/01/202010/11/2019
Marcq-en-Baroeul10/11/201915/12/201919/04/202001/03/202044-2026/01/2020-24/11/201962-1761-1116/02/202022/03/2020
Paris
université
club
21-2923/02/202019-1326/04/202008/12/201917/11/201929/03/2020-15/03/202027/10/201931-2019/01/2020
Plaisir12-5324/11/201922/03/202016/02/202021-2916-719/01/202010/11/2019-19/04/202015/12/201901/03/2020
RC
Orléans
16/02/202022/03/202010/11/201926/01/202019/01/202026/04/202012/01/202001/03/202008/12/2019-24/11/201937-13
Saint
Denis
08/12/201915/03/202023/02/202017/11/201927/10/201919-1619-2526/01/202026/04/202029/03/2020-27-15
Sarcelles26/04/202026-1226/01/202008/12/201929/03/202015/03/202017/11/201920-1327/10/201923/02/202012/01/2020-

Poule B
Pos.TeamPtsPldWDLFADiffTFTATBLB
1Orsay2655001966413217740Qualifying for round of 32
2Nuits Saint Georges2254012109911128831
3Grand Dôle Rugby1753021309238131111
4Rillieux La Pape16530215911643201220
5Le Creusot1653021261224171511
6Pontarlier145302132150-1892100
7SAL Saint Priest135203124118612812
8Pontault-Combault13521278110-3271210
9Meyzieu125212116118-281000
10US Ris Orangis10520382128-4681500
11Meaux2500555223-16872300Relegation
12Antony0500548116-6861000
Last results
First phase
20/10/2019Grand Dôle Rugby - AntonyHome team
walk over
20/10/2019Le Creusot - Nuits Saint Georges25-22
20/10/2019Meaux - Orsay3-68
20/10/2019Pontarlier - Rillieux La Pape45-28
20/10/2019Pontault-Combault - Meyzieu22-22
20/10/2019US Ris Orangis - SAL Saint Priest13-6
Next fixtures
First phase
27/10/2019Antony - Meaux
27/10/2019Meyzieu - Le Creusot
27/10/2019Nuits Saint Georges - Grand Dôle Rugby
27/10/2019Pontarlier - US Ris Orangis
27/10/2019Rillieux La Pape - Orsay
27/10/2019SAL Saint Priest - Pontault-Combault

AntonyGrand
Dôle
Rugby
Le
Creusot
MeauxMeyzieuNuits
Saint
Georges
OrsayPontarlierPontault-CombaultRillieux
La
Pape
SAL
Saint
Priest
US
Ris
Orangis
Antony-23/02/202025-3327/10/201919/04/202024/11/201915/03/202012/01/202026/01/202022/03/202015/12/20193-11
Grand
Dôle
Rugby
Home team
walk over
-26-2043-1510/11/201901/03/202016/02/202024/11/201915/12/201919/01/202022/03/202019/04/2020
Le
Creusot
16/02/202012/01/2020-19/01/202001/03/202025-2226/01/202022/03/202019/04/202015/12/201910/11/201924/11/2019
Meaux01/03/202026/01/202015-34-22/03/202010/11/20193-6819/04/202012/01/202016/02/202024/11/201915/12/2019
Meyzieu08/12/201915/03/202027/10/201917/11/2019-26/04/202029/03/202026/01/202023/02/202012/01/202038-2335-17
Nuits
Saint
Georges
29/03/202027/10/201923/02/202015/03/202015/12/2019-17/11/201968-1345-1019/04/202012/01/202026/01/2020
Orsay10/11/201923-2134-1423/02/202024/11/201922/03/2020-15/12/201928-301/03/202019/04/202012/01/2020
Pontarlier30-1729/03/202017/11/201908/12/201921-519/01/202026/04/2020-15/03/202045-2816/02/202027/10/2019
Pontault-Combault17-326/04/202008/12/201926-1222-2216/02/202019/01/202010/11/2019-24/11/201901/03/202022/03/2020
Rillieux
La
Pape
17/11/201934-1526/04/202052-1035-1608/12/201927/10/201923/02/202029/03/2020-26/01/202015/03/2020
SAL
Saint
Priest
26/04/202017/11/201915/03/202029/03/202019/01/202033-3408/12/201932-2327/10/201930-10-23/02/2020
US
Ris
Orangis
19/01/202008/12/201929/03/202026/04/202016/02/202018-4123-4301/03/202017/11/201910/11/201913-6-

Poule C
Pos.TeamPtsPldWDLFADiffTFTATBLB
1SC Royannais255500153866720730Qualifying for round of 32
2US Annonay20540115111239151311
3Vinay165302129973215811
4Tournon Tain1553021191041512901
5Saint Marcellin Sport15530211811447901
6Voiron12420213010030121111
7Annecy1252031331285111002
8Bièvre Saint Geoirs10510414913613161413
9US Montmélian10420292109-1771100
10Montélimar9520395146-5191701
11Nantua75104118176-58131701Relegation
12FC Saint-Claude6510493172-79112200
Last results
First phase
20/10/2019FC Saint-Claude - US Annonay17-39
20/10/2019Montélimar - Annecy22-21
20/10/2019Saint Marcellin Sport - Bièvre Saint Geoirs16-14
20/10/2019Tournon Tain - Nantua31-20
20/10/2019US Montmélian - Vinay33-31
20/10/2019Voiron - SC Royannais18-20
Next fixtures
First phase
27/10/2019Annecy - Voiron
27/10/2019Bièvre Saint Geoirs - Tournon Tain
27/10/2019FC Saint-Claude - Montélimar
27/10/2019Nantua - US Montmélian
27/10/2019SC Royannais - Saint Marcellin Sport
27/10/2019US Annonay - Vinay

AnnecyBièvre
Saint
Geoirs
FC
Saint-Claude
MontélimarNantuaSaint
Marcellin
Sport
SC
Royannais
Tournon
Tain
US
Annonay
US
Montmélian
VinayVoiron
Annecy-29-2531-1423/02/202026/04/202015/03/202019/01/202017/11/201932-3329/03/202008/12/201927/10/2019
Bièvre
Saint
Geoirs
12/01/2020-56-2226/01/202029/03/202023/02/202015/12/201927/10/201919/04/202015/03/202017/11/201937-47
FC
Saint-Claude
16/02/202019/01/2020-27/10/201935-1717/11/20195-2929/03/202017-3908/12/201926/04/202010/11/2019
Montélimar22-2122-1701/03/2020-19/01/202029/03/202016/02/202008/12/201910/11/201926/04/20208-3717/11/2019
Nantua15/12/201924/11/201912/01/202028-22-33-3519/04/202023/02/202022/03/202027/10/201915/03/202026/01/2020
Saint
Marcellin
Sport
10/11/201916-1422/03/202024/11/201916/02/2020-01/03/202017-2115/12/201919/01/202026-1319/04/2020
SC
Royannais
34-2026/04/202026/01/202043-2108/12/201927/10/2019-15/03/202012/01/202017/11/201929/03/202023/02/2020
Tournon
Tain
22/03/202001/03/202024/11/201919/04/202031-2012/01/202010/11/2019-19/01/202027-1216/02/202015/12/2019
US
Annonay
26/01/202008/12/201923/02/202015/03/202017/11/201926/04/202022-2730-22-27-1427/10/201929/03/2020
US
Montmélian
24/11/201910/11/201919/04/202015/12/201901/03/202033-2422/03/202026/01/202016/02/2020-33-3112/01/2020
Vinay19/04/202022/03/202015/12/201912/01/202010/11/201926/01/202024/11/201925-1801/03/202023/02/2020-23-12
Voiron01/03/202016/02/202015/03/202022/03/202053-2008/12/201918-2026/04/202024/11/201922/12/201919/01/2020-

Poule D
Pos.TeamPtsPldWDLFADiffTFTATBLB
1Grasse204400160847615520Qualifying for round of 32
2La Seyne185302150856519722
3Gruissan16430111065458411
4CARF14530299117-18101200
5Agde145203100792113922
6La Valette125203131138-7131702
7Leucate Roquefort113201413293201
8Tricastin115203113125-1291301
9JO Pradéenne115203123141-1891601
10CO Berre XV11420280103-237901
11Millau105203102138-36121500Relegation
12ES Catalane2400448150-10241300
Last results
First phase
19/10/2019CO Berre XV - Millau23-15
19/10/2019Leucate Roquefort - Agde14-13
20/10/2019ES Catalane - Grasse17-34
20/10/2019JO Pradéenne - CARF33-23
20/10/2019La Valette - Gruissan26-19
20/10/2019Tricastin - La Seyne27-22
Next fixtures
First phase
27/10/2019Agde - JO Pradéenne
27/10/2019CARF - CO Berre XV
27/10/2019Gruissan - ES Catalane
27/10/2019La Seyne - Grasse
27/10/2019Millau - La Valette
27/10/2019Tricastin - Leucate Roquefort

AgdeCARFCO
Berre
XV
ES
Catalane
GrasseGruissanJO
Pradéenne
La
Seyne
La
Valette
Leucate
Roquefort
MillauTricastin
Agde-19/01/202015/03/202029/03/202008/12/201926/04/202027/10/20193-2217/11/201923/02/202032-1230-6
CARF25-22-27/10/201917/11/201929/03/202008/12/201923/02/202012/01/202015/03/20209-326/04/202026/01/2020
CO
Berre
XV
10/11/201901/03/2020-19/01/202029-3516/02/202019/04/202015/12/201925-2324/11/201923-1522/03/2020
ES
Catalane
24/11/201922/03/202022/12/2019-17-3401/03/202012/01/202016/02/202026/01/202015/12/201910/11/201919/04/2020
Grasse19/04/202024/11/201926/01/202023/02/2020-10/11/201936-901/03/202055-2912/01/202022/03/202015/12/2019
Gruissan15/12/201919/04/202030-327/10/201915/03/2020-26/01/202022/03/202023/02/202008/02/202024/11/201912/01/2020
JO
Pradéenne
01/03/202033-2308/12/201929-1119/01/202021-36-24/11/201926/04/202022/03/202016/02/202010/11/2019
La
Seyne
26/01/202022-2426/04/202057-827/10/201917/11/201929/03/2020-27-2315/03/202008/12/201923/02/2020
La
Valette
22/03/202010/11/201912/01/202030-1216/02/202026-1915/12/201919/01/2020-19/04/202001/03/202024/11/2019
Leucate
Roquefort
14-1316/02/202029/03/202026/04/202022/12/201919/01/202017/11/201910/11/201908/12/2019-24-1001/03/2020
Millau12/01/202015/12/201923/02/202015/03/202017/11/201929/03/202035-3119/04/202027/10/201926/01/2020-30-28
Tricastin16/02/202037-1817/11/201908/12/201926/04/202015-2515/03/202027-2229/03/202027/10/201919/01/2020-

Poule E
Pos.TeamPtsPldWDLFADiffTFTATBLB
1Valence d'Agen205401136914512920Qualifying for round of 32
2FC Toac Toec1954011201101013910
3Layrac17531116711849171210
4SC Rieumois1753111391003915910
5CA Castelsarrasin175311108931510610
6Balma ORC155212109941510512
7Gaillac1452121161011581002
8Villefranche de Lauragais125212130149-1991400
9Saint Sulpice La Pointe115203114139-25121501
10Levezou Ségala8510488144-56101502
11Cahors Rugby6510482123-4161300Relegation
12RO Castelnaudary4500571118-4761102
Last results
First phase
20/10/2019Balma ORC - Valence d'Agen9-16
20/10/2019Cahors Rugby - Gaillac8-25
20/10/2019FC Toac Toec - Saint Sulpice La Pointe27-23
20/10/2019Levezou Ségala - CA Castelsarrasin24-28
20/10/2019RO Castelnaudary - SC Rieumois9-15
20/10/2019Villefranche de Lauragais - Layrac39-25
Next fixtures
First phase
27/10/2019Gaillac - Levezou Ségala
27/10/2019Layrac - Balma ORC
27/10/2019RO Castelnaudary - FC Toac Toec
27/10/2019Saint Sulpice La Pointe - Villefranche de Lauragais
27/10/2019SC Rieumois - CA Castelsarrasin
27/10/2019Valence d'Agen - Cahors Rugby

Balma
ORC
CA
Castelsarrasin
Cahors
Rugby
FC
Toac
Toec
GaillacLayracLevezou
Ségala
RO
Castelnaudary
Saint
Sulpice
La
Pointe
SC
Rieumois
Valence
d'Agen
Villefranche
de
Lauragais
Balma
ORC
-19-1937-1324/11/201916/02/202001/03/202019/01/202022/03/202010/11/201915/12/20199-1619/04/2020
CA
Castelsarrasin
26/01/2020-21-1212/01/202010/11/201924/11/201923/02/202015/12/201919/04/202001/03/202022/03/202034-19
Cahors
Rugby
12/01/202016/02/2020-19/04/20208-2510/11/201930-1324/11/201922/03/202019/01/202001/03/202015/12/2019
FC
Toac
Toec
29/03/202019-608/12/2019-19/01/202016/02/202026/04/202001/03/202027-2310/11/201941-2517/11/2019
Gaillac30-3215/03/202023/02/202012-13-19/04/202027/10/201912/01/202015/12/201922/03/202024/11/201926/01/2020
Layrac27/10/201929/03/202015/03/202044-2008/12/2019-17/11/201926/01/202041-1012/01/202026/04/202023/02/2020
Levezou
Ségala
16-1224-2826/01/202015/12/201901/03/202022/03/2020-19/04/202024/11/201916/02/202010/11/201912/01/2020
RO
Castelnaudary
17/11/201926/04/202029/03/202027/10/201913-1423-3108/12/2019-16/02/20209-1519/01/202015/03/2020
Saint
Sulpice
La
Pointe
15/03/202008/12/201917/11/201923/02/202026/04/202019/01/202029/03/202027-13-36-2418-3427/10/2019
SC
Rieumois
26/04/202027/10/201927-1915/03/202017/11/201926-2647-1023/02/202026/01/2020-08/12/201929/03/2020
Valence
d'Agen
23/02/202017/11/201927/10/201926/01/202029/03/202015/12/201915/03/202031-1312/01/202019/04/2020-30-10
Villefranche
de
Lauragais
08/12/201919/01/202026/04/202022/03/202035-3539-2527-2510/11/201901/03/202024/11/201916/02/2020-

Poule F
Pos.TeamPtsPldWDLFADiffTFTATBLB
1Lombez Samatan215410116684810610Qualifying for round of 32
2Auch184310148787019820
3Aramits ASASP18531114111724171211
4Nafarroa185302136746216531
5Coarraze-Nay175302109664312521
6Orthez145302102130-2891300
7Morlaàs13520396951101012
8L'Isle Jourdain125212105120-15121500
9Entente Astarac Bigorre12520389114-2551002
10Saint-Girons SC841038598-1310811
11SA Hagetmau7510479150-7162001Relegation
12FC Lourdes2500579175-9672100
Last results
First phase
19/10/2019Auch - L'Isle Jourdain26-10
20/10/2019Aramits ASASP - FC Lourdes38-14
20/10/2019Coarraze-Nay - Entente Astarac Bigorre25-6
20/10/2019Lombez Samatan - Nafarroa16-0
20/10/2019Morlaàs - Orthez17-3
20/10/2019Saint-Girons SC - SA Hagetmau28-11
Next fixtures
First phase
27/10/2019Entente Astarac Bigorre - Auch
27/10/2019FC Lourdes - Saint-Girons SC
27/10/2019L'Isle Jourdain - Aramits ASASP
27/10/2019Morlaàs - Lombez Samatan
27/10/2019Nafarroa - Coarraze-Nay
27/10/2019Orthez - SA Hagetmau