- The history of rugby through its competitions
Skip Navigation Links
Home
National TeamsExpand National Teams
Tier 1 nations clubsExpand Tier 1 nations clubs
Other nations clubsExpand Other nations clubs
SevensExpand Sevens
Tours
Winners
Annual Reports
Fixtures
Results
Teams
Head to Head
Live
Last updates
Links
The Project
Spain - National championship Season: Competition overview
Skip Navigation Links
Division de Honor
Division de Honor B

Division de Honor B 2014/15

Teams variations
Relegated from Division de Honor 2013/14:Ciencias Sevilla
Promoted to Division de Honor 2014/15:F.C. Barcelona
Relegated to Lower Leagues 2014/15:Scrum - Atletico Portuense (Auto relegation)
Promoted from Lower Leagues 2013/14:Aparejadores Burgos - Belenos - CAR Caceres - Cisneros Madrid B - El Salvador R.C. B - Fenix Zaragoza - Independiente Santander B - Olimpico Pozuelo - Sitges - Tasman Boadilla - Valladolid RAC B

Final results

Group phase
Poule A
Pos.TeamPtsPldWDLFADiffTFTATBLB
1Zarautz9822210176923253710527140
2Durango892218135972533449227132
3Bera Bera802216066772444339926115
4Aparejadores Burgos62221318533364169734771
5Uribealdea61221219649364285804383
6C.R.A.T. Coruna54221201039834157504351
7Real Oviedo472210012421520-99567143
8El Salvador R.C. B45229013334550-216468063
9Valladolid RAC B43228113333438-105426236
10Eibar31226016297499-202376834
11Belenos28225017349598-249437735Qualified for playout
12Independiente Santander B52200221971151-9542818032Relegated

Aparejadores
Burgos
BelenosBera
Bera
C.R.A.T.
Coruna
DurangoEibarEl
Salvador
R.C.
B
Independiente
Santander
B
Real
Oviedo
UribealdeaValladolid
RAC
B
Zarautz
Aparejadores
Burgos
-41-173-1830-1719-2711-1730-783-055-1321-1725-011-24
Belenos10-14-6-2310-2514-2026-167-1043-2620-2320-1223-1818-28
Bera
Bera
38-1264-12-29-1818-1017-934-078-046-047-1536-013-19
C.R.A.T.
Coruna
26-534-015-10-0-1418-110-565-015-53-1421-2013-27
Durango39-831-1026-2233-14-41-1049-050-326-620-1040-178-13
Eibar13-2321-60-2618-2410-15-32-2634-1317-150-218-108-38
El
Salvador
R.C.
B
0-3725-320-263-317-2640-7-22-025-1427-3318-1617-30
Independiente
Santander
B
0-3624-515-7210-395-5322-2814-39-22-4814-5612-160-80
Real
Oviedo
7-1122-1717-1613-521-2240-1232-1257-15-28-1813-65-24
Uribealdea15-1542-1713-2143-09-1531-2171-694-547-17-25-832-10
Valladolid
RAC
B
17-3324-715-123-1020-2018-013-1533-747-2014-12-5-45
Zarautz42-1055-1229-1138-517-1218-545-1074-042-535-1936-13-

Poule B
Pos.TeamPtsPldWDLFADiffTFTATBLB
1Sant Cugat781816025752842918234131Qualified to final
2C.A.U. Valencia771816026052303758730121
3La Vila761816026261634638821102
4Les Abelles42188010366392-26485455
5Valencia4118801033731324483345
6Barcelona Enginyers Rugby33187011305420-115365623
7Fenix Zaragoza26185013223483-260316733
8Barcelona U.C.26184014324441-117386246
9Sitges24185013230548-318217513
10L'Hospitalet21185013174491-317196601

Barcelona
Enginyers
Rugby
Barcelona
U.C.
C.A.U.
Valencia
Fenix
Zaragoza
La
Vila
Les
Abelles
L'HospitaletSant
Cugat
SitgesValencia
Barcelona
Enginyers
Rugby
-21-1610-325-1010-1423-2220-1610-3816-344-19
Barcelona
U.C.
26-13-6-2936-2120-2815-3329-1019-2429-1620-31
C.A.U.
Valencia
47-2034-27-48-510-826-2047-325-3174-1028-14
Fenix
Zaragoza
3-4027-50-65-0-713-2531-012-4220-1711-15
La
Vila
60-057-1322-568-3-65-029-1236-1482-033-7
Les
Abelles
27-1527-86-2917-3412-19-30-022-4838-019-17
L'Hospitalet8-620-167-2021-100-2513-11-7-4520-297-46
Sant
Cugat
41-1731-2319-2626-719-1332-2145-3-49-1214-10
Sitges13-2014-1314-3315-1025-3517-1624-273-34-15-12
Valencia25-155-38-2731-613-2518-2028-018-2320-3-

Poule C
Pos.TeamPtsPldWDLFADiffTFTATBLB
1Club Alcobendas1092222001234224101019029210Qualified to final
2Ciencias Sevilla8722180471434137310349141
3Liceo Frances62221309483513-30696573
4Olimpico Pozuelo6222121951949227697393
5C.D. Arquitectura612212010566544228880103
6Helvetia Andalucia46229112439582-143567862
7Industriales45227213465567-102687676
8C.A.U. Metropolitano44229013416576-160598253
9C.D.U. Granada40228014386628-242489862
10CAR Caceres38227015366545-179448237
11Cisneros Madrid B38226115441627-186669566
12Tasman Boadilla31226115388778-3906011350Relegated

C.A.U.
Metropolitano
C.D.
Arquitectura
C.D.U.
Granada
CAR
Caceres
Ciencias
Sevilla
Cisneros
Madrid
B
Club
Alcobendas
Helvetia
Andalucia
IndustrialesLiceo
Frances
Olimpico
Pozuelo
Tasman
Boadilla
C.A.U.
Metropolitano
-22-1515-835-1811-1045-2114-5120-2817-100-1813-2447-7
C.D.
Arquitectura
32-22-56-1717-1340-1420-53-6824-817-2926-1520-2741-14
C.D.U.
Granada
15-1027-17-10-2314-3139-75-6435-027-2042-1023-2031-34
CAR
Caceres
26-2211-2013-17-25-2714-130-3930-1432-1018-2418-3124-7
Ciencias
Sevilla
64-043-3238-048-10-41-1413-3638-2346-1327-021-977-7
Cisneros
Madrid
B
39-1918-5418-731-1217-18-7-6633-2930-3415-1615-3021-22
Club
Alcobendas
77-1041-790-082-519-552-20-48-640-1045-053-12109-14
Helvetia
Andalucia
16-1529-2429-810-1912-2344-1520-49-35-2026-2023-2219-11
Industriales22-2529-4526-915-1326-3015-1533-4124-21-19-2224-2329-7
Liceo
Frances
36-2527-2936-1323-1713-4137-3311-5320-623-15-25-751-12
Olimpico
Pozuelo
27-737-1041-2226-83-2813-2917-5529-2927-2022-18-34-19
Tasman
Boadilla
12-2228-1730-1724-1717-310-2512-5655-1222-2222-3812-38-

Final
Final
Club Alcobendas
5/23/2015 - 18-13Club Alcobendas
Sant Cugat

Playout
Playout
La Unica
6/13/2015 - 5-10
6/20/2015 - 29-23
La Unica
Belenos

Matches schedule
20/06/2015 - Playout
Belenos - La Unica23-29
13/06/2015 - Playout
La Unica - Belenos5-10
23/05/2015 - Final
Club Alcobendas - Sant Cugat18-13
29/03/2015 - Group phase
Independiente Santander B - C.R.A.T. Coruna10-39
28/03/2015 - Group phase
Barcelona U.C. - Sitges29-16
Belenos - El Salvador R.C. B7-10
Bera Bera - Aparejadores Burgos38-12
C.A.U. Metropolitano - Cisneros Madrid B45-21
C.D. Arquitectura - Tasman Boadilla41-14
C.D.U. Granada - Ciencias Sevilla14-31
Fenix Zaragoza - L'Hospitalet31-0
Helvetia Andalucia - CAR Caceres10-19
Industriales - Club Alcobendas33-41
Les Abelles - La Vila12-19
Liceo Frances - Olimpico Pozuelo25-7
Sant Cugat - C.A.U. Valencia19-26
Uribealdea - Eibar31-21
Zarautz - Durango17-12
22/03/2015 - Group phase
Aparejadores Burgos - Durango19-27
Eibar - Belenos21-6
21/03/2015 - Group phase
Valladolid RAC B - Real Oviedo47-20
15/03/2015 - Group phase
Aparejadores Burgos - Valladolid RAC B25-0
C.R.A.T. Coruna - Zarautz13-27
El Salvador R.C. B - Independiente Santander B22-0
La Vila - Fenix Zaragoza68-3
Real Oviedo - Belenos22-17
14/03/2015 - Group phase
Barcelona Enginyers Rugby - Barcelona U.C.21-16
CAR Caceres - Industriales32-10
Ciencias Sevilla - C.A.U. Metropolitano64-0
Cisneros Madrid B - C.D. Arquitectura18-54
Club Alcobendas - Liceo Frances45-0
Durango - Uribealdea20-10
Eibar - Bera Bera0-26
Olimpico Pozuelo - C.D.U. Granada41-22
Sitges - Sant Cugat3-34
Tasman Boadilla - Helvetia Andalucia55-12
Valencia - Les Abelles18-20
08/03/2015 - Group phase
C.A.U. Metropolitano - Olimpico Pozuelo13-24
Durango - C.R.A.T. Coruna33-14
Independiente Santander B - Real Oviedo22-48
Valencia - C.A.U. Valencia8-27
07/03/2015 - Group phase
Barcelona U.C. - L'Hospitalet29-10
Belenos - Aparejadores Burgos10-14
Bera Bera - Uribealdea47-15
C.D. Arquitectura - Ciencias Sevilla40-14
C.D.U. Granada - Liceo Frances42-10
Club Alcobendas - CAR Caceres82-5
Fenix Zaragoza - Les Abelles13-25
Helvetia Andalucia - Cisneros Madrid B44-15
Industriales - Tasman Boadilla29-7
Sant Cugat - Barcelona Enginyers Rugby41-17
Valladolid RAC B - Eibar18-0
Zarautz - El Salvador R.C. B45-10
28/02/2015 - Group phase
El Salvador R.C. B - Eibar40-7
22/02/2015 - Group phase
La Vila - Barcelona U.C.57-13
Olimpico Pozuelo - C.D. Arquitectura37-10
Uribealdea - C.R.A.T. Coruna43-0
21/02/2015 - Group phase
Aparejadores Burgos - Independiente Santander B83-0
Bera Bera - Valladolid RAC B36-0
C.D.U. Granada - C.A.U. Metropolitano15-10
Ciencias Sevilla - Helvetia Andalucia38-23
Cisneros Madrid B - Industriales30-34
El Salvador R.C. B - Durango7-26
Les Abelles - C.A.U. Valencia6-29
L'Hospitalet - Sant Cugat7-45
Liceo Frances - CAR Caceres23-17
Real Oviedo - Zarautz5-24
Sitges - Valencia15-12
Tasman Boadilla - Club Alcobendas12-56
15/02/2015 - Group phase
Barcelona U.C. - Fenix Zaragoza36-21
Independiente Santander B - Eibar22-28
14/02/2015 - Group phase
C.A.U. Metropolitano - Liceo Frances0-18
C.A.U. Valencia - Sitges74-10
C.D. Arquitectura - C.D.U. Granada56-17
C.R.A.T. Coruna - El Salvador R.C. B0-5
CAR Caceres - Tasman Boadilla24-7
Club Alcobendas - Cisneros Madrid B52-20
Durango - Real Oviedo26-6
Helvetia Andalucia - Olimpico Pozuelo23-22
Industriales - Ciencias Sevilla26-30
Sant Cugat - La Vila19-13
Valencia - Barcelona Enginyers Rugby25-15
Valladolid RAC B - Uribealdea14-12
Zarautz - Aparejadores Burgos42-10
07/02/2015 - Group phase
Bera Bera - Belenos64-12
01/02/2015 - Group phase
C.A.U. Metropolitano - C.D. Arquitectura22-15
Ciencias Sevilla - Club Alcobendas13-36
31/01/2015 - Group phase
Barcelona Enginyers Rugby - C.A.U. Valencia10-32
Bera Bera - Independiente Santander B78-0
C.D.U. Granada - Helvetia Andalucia35-0
Cisneros Madrid B - CAR Caceres31-12
Eibar - Zarautz8-38
Fenix Zaragoza - Sant Cugat12-42
Les Abelles - Sitges38-0
L'Hospitalet - Valencia7-46
Liceo Frances - Tasman Boadilla51-12
Olimpico Pozuelo - Industriales27-20
Real Oviedo - C.R.A.T. Coruna13-5
Uribealdea - El Salvador R.C. B71-6
Valladolid RAC B - Belenos24-7
25/01/2015 - Group phase
C.D. Arquitectura - Liceo Frances26-15
C.R.A.T. Coruna - Aparejadores Burgos26-5
Durango - Eibar41-10
El Salvador R.C. B - Real Oviedo25-14
24/01/2015 - Group phase
Barcelona U.C. - Les Abelles15-33
Belenos - Uribealdea20-12
C.A.U. Valencia - L'Hospitalet47-3
CAR Caceres - Ciencias Sevilla25-27
Club Alcobendas - Olimpico Pozuelo53-12
Helvetia Andalucia - C.A.U. Metropolitano16-15
Independiente Santander B - Valladolid RAC B12-16
Industriales - C.D.U. Granada26-9
Sitges - Barcelona Enginyers Rugby13-20
Tasman Boadilla - Cisneros Madrid B0-25
Valencia - La Vila13-25
Zarautz - Bera Bera29-11
18/01/2015 - Group phase
Eibar - C.R.A.T. Coruna18-24
La Vila - C.A.U. Valencia22-5
Les Abelles - Barcelona Enginyers Rugby27-15
17/01/2015 - Group phase
Aparejadores Burgos - El Salvador R.C. B30-7
Barcelona U.C. - Sant Cugat19-24
Belenos - Independiente Santander B43-26
Bera Bera - Durango18-10
C.A.U. Metropolitano - Industriales17-10
C.D. Arquitectura - Helvetia Andalucia24-8
C.D.U. Granada - Club Alcobendas5-64
Ciencias Sevilla - Tasman Boadilla77-7
Fenix Zaragoza - Valencia11-15
L'Hospitalet - Sitges20-29
Liceo Frances - Cisneros Madrid B37-33
Olimpico Pozuelo - CAR Caceres26-8
Uribealdea - Real Oviedo47-17
Valladolid RAC B - Zarautz5-45
11/01/2015 - Group phase
C.A.U. Valencia - Fenix Zaragoza48-5
CAR Caceres - C.D.U. Granada13-17
Independiente Santander B - Uribealdea14-56
Industriales - C.D. Arquitectura29-45
Tasman Boadilla - Olimpico Pozuelo12-38
10/01/2015 - Group phase
Barcelona Enginyers Rugby - L'Hospitalet20-16
C.R.A.T. Coruna - Bera Bera15-10
Cisneros Madrid B - Ciencias Sevilla17-18
Club Alcobendas - C.A.U. Metropolitano77-10
Durango - Valladolid RAC B40-17
Helvetia Andalucia - Liceo Frances26-20
Real Oviedo - Aparejadores Burgos7-11
Sant Cugat - Les Abelles32-21
Sitges - La Vila25-35
Zarautz - Belenos55-12
21/12/2014 - Group phase
Independiente Santander B - Zarautz0-80
La Vila - Barcelona Enginyers Rugby60-0
Uribealdea - Aparejadores Burgos15-15
20/12/2014 - Group phase
Barcelona U.C. - Valencia20-31
Belenos - Durango14-20
Bera Bera - El Salvador R.C. B34-0
C.A.U. Metropolitano - CAR Caceres35-18
C.D. Arquitectura - Club Alcobendas3-68
C.D.U. Granada - Tasman Boadilla31-34
Eibar - Real Oviedo17-15
Fenix Zaragoza - Sitges20-17
Helvetia Andalucia - Industriales35-20
Les Abelles - L'Hospitalet30-0
Liceo Frances - Ciencias Sevilla13-41
Olimpico Pozuelo - Cisneros Madrid B13-29
Valladolid RAC B - C.R.A.T. Coruna3-10
14/12/2014 - Group phase
Cisneros Madrid B - C.D.U. Granada18-7
13/12/2014 - Group phase
Aparejadores Burgos - Eibar11-17
Barcelona Enginyers Rugby - Fenix Zaragoza5-10
C.A.U. Valencia - Barcelona U.C.34-27
C.R.A.T. Coruna - Belenos34-0
CAR Caceres - C.D. Arquitectura11-20
Ciencias Sevilla - Olimpico Pozuelo21-9
Club Alcobendas - Helvetia Andalucia48-6
Durango - Independiente Santander B50-3
El Salvador R.C. B - Valladolid RAC B18-16
L'Hospitalet - La Vila0-25
Liceo Frances - Industriales23-15
Real Oviedo - Bera Bera17-16
Tasman Boadilla - C.A.U. Metropolitano12-22
Valencia - Sant Cugat18-23
Zarautz - Uribealdea35-19
08/12/2014 - Group phase
El Salvador R.C. B - Belenos25-3
07/12/2014 - Group phase
C.R.A.T. Coruna - Independiente Santander B65-0
Club Alcobendas - Industriales40-10
La Vila - Les Abelles65-0
06/12/2014 - Group phase
Aparejadores Burgos - Bera Bera3-18
C.A.U. Valencia - Sant Cugat25-31
CAR Caceres - Helvetia Andalucia30-14
Cisneros Madrid B - C.A.U. Metropolitano39-19
Durango - Zarautz8-13
Eibar - Uribealdea0-21
L'Hospitalet - Fenix Zaragoza21-10
Olimpico Pozuelo - Liceo Frances22-18
Real Oviedo - Valladolid RAC B13-6
Sitges - Barcelona U.C.14-13
Tasman Boadilla - C.D. Arquitectura28-17
30/11/2014 - Group phase
Belenos - Real Oviedo20-23
Independiente Santander B - El Salvador R.C. B14-39
Liceo Frances - Club Alcobendas11-53
Uribealdea - Durango9-15
Zarautz - C.R.A.T. Coruna38-5
29/11/2014 - Group phase
Barcelona U.C. - Barcelona Enginyers Rugby26-13
Bera Bera - Eibar17-9
C.A.U. Metropolitano - Ciencias Sevilla11-10
C.D. Arquitectura - Cisneros Madrid B20-5
C.D.U. Granada - Olimpico Pozuelo23-20
Fenix Zaragoza - La Vila0-7
Helvetia Andalucia - Tasman Boadilla19-11
Industriales - CAR Caceres15-13
Les Abelles - Valencia19-17
Sant Cugat - Sitges49-12
Valladolid RAC B - Aparejadores Burgos17-33
22/11/2014 - Group phase
Ciencias Sevilla - C.D.U. Granada38-0
16/11/2014 - Group phase
C.R.A.T. Coruna - Durango0-14
CAR Caceres - Club Alcobendas0-39
Uribealdea - Bera Bera13-21
15/11/2014 - Group phase
Aparejadores Burgos - Belenos41-17
Barcelona Enginyers Rugby - Sant Cugat10-38
C.A.U. Valencia - Valencia28-14
Ciencias Sevilla - C.D. Arquitectura43-32
Cisneros Madrid B - Helvetia Andalucia33-29
Eibar - Valladolid RAC B8-10
El Salvador R.C. B - Zarautz17-30
Les Abelles - Fenix Zaragoza17-34
L'Hospitalet - Barcelona U.C.20-16
Liceo Frances - C.D.U. Granada36-13
Olimpico Pozuelo - C.A.U. Metropolitano27-7
Real Oviedo - Independiente Santander B57-15
Tasman Boadilla - Industriales22-22
09/11/2014 - Group phase
C.D. Arquitectura - Olimpico Pozuelo20-27
C.R.A.T. Coruna - Uribealdea3-14
Helvetia Andalucia - Ciencias Sevilla12-23
08/11/2014 - Group phase
Barcelona U.C. - La Vila20-28
Belenos - Eibar26-16
C.A.U. Metropolitano - C.D.U. Granada15-8
C.A.U. Valencia - Les Abelles26-20
CAR Caceres - Liceo Frances18-24
Club Alcobendas - Tasman Boadilla109-14
Durango - El Salvador R.C. B49-0
Independiente Santander B - Aparejadores Burgos0-36
Sant Cugat - L'Hospitalet45-3
Valencia - Sitges20-3
Valladolid RAC B - Bera Bera15-12
Zarautz - Real Oviedo42-5
07/11/2014 - Group phase
Industriales - Cisneros Madrid B15-15
02/11/2014 - Group phase
Barcelona Enginyers Rugby - Valencia44-19
C.D.U. Granada - C.D. Arquitectura27-17
Fenix Zaragoza - Barcelona U.C.27-5
La Vila - Sant Cugat36-14
Liceo Frances - C.A.U. Metropolitano36-25
01/11/2014 - Group phase
Aparejadores Burgos - Zarautz11-24
Belenos - Bera Bera6-23
Ciencias Sevilla - Industriales46-13
Cisneros Madrid B - Club Alcobendas7-66
Eibar - Independiente Santander B34-13
El Salvador R.C. B - C.R.A.T. Coruna3-31
Olimpico Pozuelo - Helvetia Andalucia29-29
Real Oviedo - Durango21-22
Sitges - C.A.U. Valencia14-33
Tasman Boadilla - CAR Caceres24-17
Uribealdea - Valladolid RAC B25-8
26/10/2014 - Group phase
Belenos - Valladolid RAC B23-18
C.D. Arquitectura - C.A.U. Metropolitano32-22
Durango - Aparejadores Burgos39-8
Industriales - Olimpico Pozuelo24-23
Sant Cugat - Fenix Zaragoza26-7
25/10/2014 - Group phase
C.A.U. Valencia - Barcelona Enginyers Rugby47-20
C.R.A.T. Coruna - Real Oviedo15-5
CAR Caceres - Cisneros Madrid B14-13
Club Alcobendas - Ciencias Sevilla19-5
El Salvador R.C. B - Uribealdea27-33
Helvetia Andalucia - C.D.U. Granada29-8
Independiente Santander B - Bera Bera5-72
Sitges - Les Abelles17-16
Tasman Boadilla - Liceo Frances22-38
Valencia - L'Hospitalet28-0
Zarautz - Eibar18-5
19/10/2014 - Group phase
Aparejadores Burgos - C.R.A.T. Coruna30-17
La Vila - Valencia33-7
Liceo Frances - C.D. Arquitectura27-29
18/10/2014 - Group phase
Barcelona Enginyers Rugby - Sitges16-3
Bera Bera - Zarautz13-19
C.A.U. Metropolitano - Helvetia Andalucia20-28
C.D.U. Granada - Industriales27-20
Ciencias Sevilla - CAR Caceres48-10
Cisneros Madrid B - Tasman Boadilla21-22
Eibar - Durango10-15
Les Abelles - Barcelona U.C.27-8
L'Hospitalet - C.A.U. Valencia7-20
Olimpico Pozuelo - Club Alcobendas17-55
Real Oviedo - El Salvador R.C. B32-12
Uribealdea - Belenos42-17
Valladolid RAC B - Independiente Santander B33-7
05/10/2014 - Group phase
Barcelona Enginyers Rugby - Les Abelles23-22
C.R.A.T. Coruna - Eibar18-11
Cisneros Madrid B - Liceo Frances15-16
Independiente Santander B - Belenos24-51
Sant Cugat - Barcelona U.C.31-23
04/10/2014 - Group phase
C.A.U. Valencia - La Vila10-8
CAR Caceres - Olimpico Pozuelo18-31
Club Alcobendas - C.D.U. Granada90-0
Durango - Bera Bera26-22
El Salvador R.C. B - Aparejadores Burgos0-37
Helvetia Andalucia - C.D. Arquitectura29-24
Industriales - C.A.U. Metropolitano22-25
Real Oviedo - Uribealdea28-18
Sitges - L'Hospitalet24-27
Tasman Boadilla - Ciencias Sevilla17-31
Valencia - Fenix Zaragoza31-6
Zarautz - Valladolid RAC B36-13
28/09/2014 - Group phase
Aparejadores Burgos - Real Oviedo55-13
Bera Bera - C.R.A.T. Coruna29-18
C.D. Arquitectura - Industriales17-29
C.D.U. Granada - CAR Caceres10-23
La Vila - Sitges82-0
L'Hospitalet - Barcelona Enginyers Rugby8-6
27/09/2014 - Group phase
Belenos - Zarautz18-28
C.A.U. Metropolitano - Club Alcobendas14-51
Ciencias Sevilla - Cisneros Madrid B41-14
Eibar - El Salvador R.C. B32-26
Fenix Zaragoza - C.A.U. Valencia0-65
Les Abelles - Sant Cugat22-48
Liceo Frances - Helvetia Andalucia20-6
Olimpico Pozuelo - Tasman Boadilla34-19
Uribealdea - Independiente Santander B94-5
Valladolid RAC B - Durango20-20
21/09/2014 - Group phase
Aparejadores Burgos - Uribealdea21-17
Club Alcobendas - C.D. Arquitectura41-7
Industriales - Helvetia Andalucia24-21
Sitges - Fenix Zaragoza15-10
20/09/2014 - Group phase
Barcelona Enginyers Rugby - La Vila10-14
C.R.A.T. Coruna - Valladolid RAC B21-20
CAR Caceres - C.A.U. Metropolitano26-22
Ciencias Sevilla - Liceo Frances27-0
Cisneros Madrid B - Olimpico Pozuelo15-30
Durango - Belenos31-10
El Salvador R.C. B - Bera Bera20-26
L'Hospitalet - Les Abelles13-11
Real Oviedo - Eibar40-12
Tasman Boadilla - C.D.U. Granada30-17
Valencia - Barcelona U.C.5-3
Zarautz - Independiente Santander B74-0
14/09/2014 - Group phase
Industriales - Liceo Frances19-22
La Vila - L'Hospitalet29-12
13/09/2014 - Group phase
Barcelona U.C. - C.A.U. Valencia6-29
Belenos - C.R.A.T. Coruna10-25
Bera Bera - Real Oviedo46-0
C.A.U. Metropolitano - Tasman Boadilla47-7
C.D. Arquitectura - CAR Caceres17-13
C.D.U. Granada - Cisneros Madrid B39-7
Eibar - Aparejadores Burgos13-23
Fenix Zaragoza - Barcelona Enginyers Rugby3-40
Helvetia Andalucia - Club Alcobendas20-49
Independiente Santander B - Durango5-53
Olimpico Pozuelo - Ciencias Sevilla3-28
Sant Cugat - Valencia14-10
Uribealdea - Zarautz32-10
Valladolid RAC B - El Salvador R.C. B13-15